ROTARY DOSTLUK MÜBADELESİ

İlginç bir Rotary faaliyeti ve Rotary Dostluk Mübadele programıdır. 1981 yılında New Horizons - Yeni Ufuklar komitesi tarafından ilk olarak tavsiye edilen bu faaliyet Roteryenler ve eşlerinin dünyanın bir başka ülkesindeki bir rotaryen ailesini ziyaret etmesini teşvik eder ve programlar. Bu karşılıklı ziyaretler ya kulüpten kulübe yada bölgeden bölgeye ziyaret esasına dayalı olarak programlanır.

Esas fikir birkaç Rotaryen ailenin bir başka ülkeye Rotary Dostluk Mübadelesi ile gönderilmesidir. Sonradan aynı ziyaret karşı taraftan yapılarak ziyaret iade edilmiş ve mübadele yapılmış olur. Once başarılı bir iki deneyimden sonra bu Rotar~ dostluk mübadele programı yerleşmiş ve artık devamlı olarak uygulanan bir Rotary Programı olarak kabul edilmiştir.

Rotary Mübadelesi Programı genellikle Rotary Vakfının grup çalışması mübadele pogramı ile karşılaştırılıp ve birbirine benzetilir ise de aradaki fark, bundan Rotaryen çiftleri ülke içi deneyimlerindeki tüm giderlerin kendileri tarafından karşılanmasıdır. Bu öyle bir programdır ki başka hiç bir kuruluş tarafından taklit edilemez. Çünkü Rotaryenler diğer Rotaryenleri Dostluk sevgisi ile kucaklar ve dostlara kapılar her zaman açık tutulur.

Dostluk ve olağanüstü bir tatil düşleyen Rotaryenler Rotary Dostluk Mübadalesi programı hakkında daha fazla bilgi isteyip almalıdırlar. Umulmadık bir Rotary dünyası sizi bekliyor olabilir.

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
25.Nis.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA