ROTARY'NİN BARIŞ PROGRAMLARI

Rotary Vakfının özel bir programı ilk olarak başlatıldığında buna "Rotary Barış Forum"u adı verilmişti. Dünyada genel barışı ve karşılıklı anlayış düşüncesini arttıracak bir merkez veya eğitim programının başlatılması 1982 yıllarında Yeni Ufuklar Komitesi ve Dünya Anlayış ve Barış Komitesi toplantılarında görüşülmekteydi. 1984 yılında Rotary Vakfının Yeni Programlar Komitesinde de yine bu konu derinlemesine araştırılmıştı.

Rotary Barış Programı aslında Rotary'nin resmi olmayan ancak dünya çapındaki insan gücü kaynağını, dünyadaki çeşitli milletlerin aralarında anlaşmazlık olabilecek konular için eğitsel programlarla çözüm üreterek kullanmak ve genelde dünyada barış kalkınma ve iyi niyetli arttırıcı faaliyetler ve etkinlikler yapmak gibi küresel barış ruhunu yüceltisi bir anlam taşır. Bu programın kapsamında seminerler tertiplemek, yayın ve konferanslar yoluyla duyuru yapmak ve böylece küresel diyalog başlatarak dünyada barış ve anlayış için yeni yaklaşımlar yaratmak vardır.

Rotary Vakfının mütevelli Heyeti tarafından seçilen bazı belirli Rotary Barış Programları vardır. Bu gibi Barış programlarının bir çoğu başkanlık konferansı ile birlikte uygulanmaktadır. 

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
25.Nis.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA