ROTARIAN DERGİSİ VE BÖLGE DERGİLERİ

Nisan ayı, "Rotary Dergisi Ayı"dır ve bu ay içerisinde R. 1. dergisi "THE ROTARIAN" ve bölgesel dergileri okuma ve okutma ayıdır.

"The Rotarian" Dergisi 1911 yılından beri yayın hayatında olan ve Rotary Amaçlarını yüceltmeye ve programlarını geliştirmeye yönelik yayın yapan, Rotaryenler arasında haberleşmeyi sağlayan bir yayındır. Derginin başlıca diğer amaçları arasında R. 1. başkanının görüş ve düşüncelerini yaymak, yeni ve özel programlar hakkında bilgi sağlamak, toplantılar ve olayları bildirmek ve bazı özel Rotary faaliyetlerinin yoğunlaştırıldığı ayları üyelere duyurmak bulunmaktadır.

"The Rotarian" dergisinde hem Rotaryenleri ilgilendirecek genel konullar, hem de, genel ilgiyi çekecek konular işlenir. Rotary Kulüp toplantılarında ve bölge toplantılarında ele alınacak bir çok faaliyet ve program önerilerini bu dergide bulmak mümkün olur. Yazılar genelde dostluğu, karşılıklı iyi ilişkilerin güçlendirilmesi fikrini, uluslararası kardeşlik ve anlayış konularını içerir. Bu dergiyi devamlı okuyan kişiler Rotary'nin tüm çalışmaları hakkında bir fikir sahibi olurlar ve tüm dünyada her dört hizmet avenüsünde nasıl çalışıp başarılı olabileceklerini görme imkanını kazanırlar.

"The Rotarian" dergisinden başka, 22 değişik dilde yayın yapan 28 adet yöresel bölge dergileriyle Rotary düşüncesi ve çalışmaları yayınlanmaktadır. Her bölgenin kendine özgü bir yayın biçimi ve şekli vardır ama, bunların hepsinin içeriğinde üyeler hakkında en yeni bilgi bulunur ve tümü Nisan ayında ve tüm yıl boyunca Rotary hakkında taze haberler verir. 

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
25.Nis.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA