ONUR ÜYELİĞİ

Rotary kulüplerinde dört tip üyelik vardır ve bunlardan biri de "Onur Uyeliği" adı verilen üyelikdir. Bu tür üyelik, bir Rotary kulübünün verebileceği en üst düzeydeki bir üyelik tipidir ve ancak çok müstesna bir hizmet veya veride bulunan az sayıda kişilere verilir. Onur Uyesi seçilen bir üye sadece bir yıl için seçilmiş olur ve devam eden üyeliğinin her yıl yenilenmesi gereklidir.

Onur üyelerinin kulübe yeni üyelik için aday teklifinde bulunma hakları yoktur. Devam mecburiyetinde olmazlar ve kulüp aidatı ödemezler.

Rotary tarihinde böyle bir şerefe nail olarak "ONUR UYESI" sıfatı almış çok sayıda devlet adamı, kaşif, yazar,müzisyen, astronot ve başka kamu hizmetlisi ve görevlileri vardır. Rotary tarafından "ONUR UYELİĞINE" seçilmişler arasında Isveç Kralı Gustaf, İngiltere Kralı George, IV. Belçike Kralı Badouin, Fas Kralı Hassan, 111. Şir Edmund Hillary, Thor Heyerdahl, Thomas Edison,Walt Disny, Bob Hope, Dr. Albert Sabin, İngiltere eski başbakanı Margeret Thatcher ve daha bir çok Amerike Birleşik Devletleri eski başkanı bu "Onur Uyeliğine" seçilmişlerdir.

Gerçekten de, Rotary'de ONUR UYELİĞINE seçilen kişiler Rotary ideailini yüceltmek için çok değerli çalışmalar yapmış kişilerdir.

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
25.Nis.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA