MoR Döneme Merhaba Resepsiyonu, 6 Temmuz 2018, italya Büyükelçiliği Ankara

Değerli Ankara bahçelievler Rotary ailemiz,
UR 2430. Bölge 2018-2019 Dönem Guvernörü Altan ARSLAN ve eşi Neslihan tarafınından yapılması görevi kulübümüze verilen ve her yıl geleneksel olarak tekrarlanması hedeflenen döneme merhaba resepsiyonu görevi BES ve Asamble'de kulübümüze teklif edildi. Hazırlık asamblemizde ise bu görevi siz değerli dostlarımıza arz ettik. Hemen dönem başında olması nedeni ile hazırlık aşaması oldukça zorlu geçen şehirler ve hatta uluslar arası bir organizasyondu. Projenin ilk fikir aşamasından, yer seçimine, protokolünden, program akışına kadar her konuda bizlere destek olan ve her an yanımızda olan komite başkanımız GDB Kadri GÜNEŞ’e ve onun şahsında tüm 6 Temmuz resepsiyonu komitemize teşekkürü bir borç biliriz.
 
Bu önemli görevi bizlere veren, her zaman olduğu gibi büyük bir vizyon ortaya koyan Guvernörümüz Rtn. N.ALTAN Arslan ve değerli eşi NESLİHAN hanıma da bu vesile ile bir defa daha teşekkürü bir borç bildiğimizi belirtmek istiyoruz.
Muhteşem geçen, İncek Rotary Kulübümüzün 1 Temmuz Anıtkabir organizasyonu sonrasında şehirlerine dönmüş olan dönemdaş başkanlarımız çok büyük bir özveri gösterdiler. 5 gün sonra büyük bir özveri ile ve neredeyse eksiksiz olarak yeniden Ankara'ya geldiler. Onlara şükran borçluyuz. 
MoR Döneme Merhaba Resepsiyonumuza, diplomasi, sivil toplum ve iş adamları büyük bir ilgi gösterdiler. 435 konuğumuz resepsiyona giriş yaptı. Çalışanları ile 500 kişiyi aşan bir organizasyon olarak gerçekleşti.

Uzak Doğudan, Orta Doğuya, Amerika’dan, Avrupa'dan, Afrika'ya, Belçika, Kanada, İngiltere, Portekiz, Sudi Arabistan, Cezair, Nijerya, İtalya, Benin, Ürdün, Japonya, Danimarka, Bulgaristan ve burada liste içeriğini bülten olarak vereceğimiz kadar ülke büyükelçisi ile bir araya geldik. Birleşmiş Milletlerin kuruluşları ve ülkemizin en önde gelen sivil toplum liderleri, iş adamları ve gazeteciler ile birlikte olduk. Bölge görevlilerimiz, başkanlarımız, sivil toplum ve diplomasi arasında bu sabahtan başlayan bir proje sinerjisinin oluşması bizleri çok mutlu etti.

Değerli Rotary ailemiz, Guvernörümüzün, Geçmiş Dönem Guvernörlerimizin, bölge görevlilerimizin, eksiksiz bütün başkanlarımızın bizlere yazdığı teşekkür mesajlarını ömür boyu saklayacağız. Geceye ait güzel sözleriniz ve temennileriniz için çok ama çok teşekkür ederiz. Sizler sayesinde oldu.

Siz bölgelerimizin Guvernörleri, Guvernör Yardımcıları, MoR Ekibi, Bölge Görevlileri Başkanları, Rotaractları, Interactlarımıza, yani çok büyük Rotary ailemize…
Sizlere hizmet etmek bizler için büyük bir şereftir.
Bizlere bu şerefi yaşattınız.
Çok ama çok teşekkür ediyoruz.
Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.

Murat DOĞRU ve Nursun
Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü
2108-2019 Dönem Başkanı ve Eşi

Resepsiyon haber metni:

İtalya Büyükelçiliği misafirperverliğinde düzenlediğimiz Basın Toplantımız ve ardından Döneme Merhaba Kokteylimiz...

 

Uluslararası Rotary 2430. Bölge 6 Temmuz 2018 tarihinde İtlaya Büyükelçiliği bahçesinde “MoR Döneme Merhaba” resepsiyonunu 435 kişilik bir katılımla gerçekleştirdi.

Resepsiyon bir bölge görevi olarak Ankara Bahçelievler Rotary Kulübüne, Uluslararası Rotary 2430. Bölge Guvernörümüz ALTAN Arslan tarafından verilmişti.

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü, bu önemli görevi onlara veren, her zaman olduğu gibi büyük bir vizyon ortaya koyan Guvernörümüz Rtn. N.ALTAN Arslan ve değerli eşi NESLİHAN hanıma da bu vesile ile bir defa daha teşekkürü bir borç bildiğini açıkladı.

Bu yıl bu konseptte ilki gerçekleşen resepsiyona, Ankara’da yer alan bir çok büyükelçiliği ev sahipliğini yapmak istemişti, ancak Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü özellikle İtalya Büyükelçiliğini gerek Rotary ile İtlaya arasındaki olumlu ilişkiler, gerekse de İtalya Büyükelçisi H.E. Mr. Luigi MATTIOLO’nun ve değerli eşi Stefania’nın Bahçelievler Rotary Kulübü, 2018-2019 Dönem Başkanı Rtn. MURAT Doğru ve eşi NURSUN ile iyi ilişkilerinin olması ve Büyükelçilik bahçesinin de uygun olması nedeni ile İtalya Büyükelçiliği mekan olarak seçildi.

Sedece Rotary ailemiz için değil, Ankara diplomasisi, iş adamları ve sivil toplum liderleri için muhteşem geçen resepsiyon 435 kişilik yine büyük bir katılım ile saat 19.00’da başladı. Çalışanları ile 500 kişiyi aşan bir organizasyon olarak gerçekleşti.

Geceye katılım diplomasi yönünden oldukça yoğundu. Uzak Doğudan, Orta Doğuya, Amerika’dan, Avrupa'dan, Afrika'ya, dünyanın her bölgesinden ülke temsilcisi olan büyükelçiler geceye katıldılar. Büyükelçiler ve eşleri geceye katılmakla kalmadı, Rotary ile birlikte ortak projelere imza atmak istediklerini Guvernörümüz ALTAN Arslan ve eşi NESLİHN hanımefendiye defaten belirttiler. Özellikle kulüp başkanlarımız ile bir arada olan Büyükelçiler Rotary misyonunu, Rotary’in dünyada ve ülkemizde yaptığı dev projeleri, polio mücadelesini övgü ile belirttiler.

Resepsiyona, İngiltere ve Kuzey İrlanda Büyükelçisi H.E.Mr. Sir. Dominick Chilcott, Kanada Büyükeçisi H.E.Mr. Chris COOTER ve değerli eşi Ms. Karen Blumenschein, Belçika Büyükelçisi H.E.Mr. Michel MALHERBE, Bulgaristan Büyükelçisi H.E.Mr. Nadezhda NEYNSKY ve Müsteşarı Ms. Konstantina KOSTOVA, Danimarka Büyükelçisi H.E. Mr. Svend Olling, Sudi Arabistan Büyükelçisi, H.E.Mr. Waleed A. ELKHEREIJI, Singapur Büyükelçisi H.E.Mr. A SELVERAJAH, Nijerya Büyükelçisi H.E.Mr. Iliyasu Audu PARAGALDA, Ürdün Büyükelçisi H.E.Mr.İsmail Issa Rifaie, Portekis Büyükelçisi H.E.Ms. Paula LEAL DA SILVA ve müstaşarı Mr. Francisco ALMEIDA, Fransa Büyükelçisi H.E.Mr. Charles FRIES, Japonya Büyükelçisi H.E. Mr. Akio MİYAJİMA, Kanada Askeri Ataşesi Nathalie Malenfant, Belarus Büyükelçiliği Vekili Ruslan KIZELEVICH, Kolombiya Büyükelçi Vekili Sn. Milena Gomez Kopp katıldı.

Avrupa Kalkınma Bankası Türkiye Başkanı Massimo d’Eufemia’da resepsiyonda bizlerleydi. IOM Uluslararası Göç Örgütü Temsilcisi Siami TÜRKA ve eşi Hilal bizlerleydi. WFP Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Türkiye Başkanı Cevdet ÖZGEN ve Pelin ÖZGEN’de yine resepsiyonda bizlerleydi.

Gana Büyükelçiliği Ataşesi Rtn. John HAWKİNGS ASIDEU’da resepsiyonda yer almıştı.

KOREV Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü AYDENİZ, KOREV Genel Sekreteri Sibel AYAN

Yönetim Kurulunun tamamı Zeynep Didem İNCE, Süha İNCE, Birgül ÇELİK, Tahir ÇELİK, Mekfure ERKAN bizlerleydi.

KALDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi KARYAĞDI başkanlığında KALDER Yönetim Kurulu resepsiyonda yerlerini almıştı.

UNICEF Genel Koordinatörü Tezer KUTLUK, UNICEF Genel Sekreteri Burcu Gülvenerek ARASLI            , UNICEF Program Direktörü Nilgün ÇAVUŞOĞLU ve Iraz ÖYKÜ SOYALP, Görkem GÜNER bizlerleydi.

Ülkemizde Serebral Palsi ile mücadelede uluslar arası ses getiren projeleri ile tanınan SERÇEV’in Genel Koordinatörü Kadir ÜLGER resepsiyonda bizlerle temaslarda bulundu. PERYÖN’den Emel TÜRKÖZ ve eşi Ersun TÜRKÖZ bizlerleydi.

ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Demirhan Şerefhan, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, TED Genel Müdürü Sevinç ATABAY, TED Federasyonu Başkanı Kemal YÜCE, TEV Genel Müdürü Ömer TURNA, Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Hale KÜNÜÇEN resepsiyondaydı.

Bir Ankara Markası olarak dünyaya açılan Kavaklıdere Şarapları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat BAŞMAN ve eşi Elif Rotary Mor Döneme Merhaba resepsiyonunda bizlerle birlikte oldular. Rotaryen Başkanlar ile ortak proje imkanlarını konuşturlar.

Türkiye’de “Bilişim” kelimesinin doğmasına neden olan 1973 yılında kurulmuş bilişim sektöründe 35.000’den faza üyesi olan Türkiye Bilişim Derneği Yönetimi, Ankara Başkanı Ertan BARUT, Nurcan SUNAY bizlerleydi. Gözlerimizi yaşartan ve bize gurur veren görsel sanatların sahibi, ODTÜ Gisam Başkanı Kürşat ÇAĞILTAY bizlerleydi.

Türkiye ve dünya devi inşaat şirketi Tekfen İnşaat Genel Koordinatörü İlhan HAZAR, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Başkanı, USGBC Üyesi, WGBC Dünya Yeşil Binalar Derneği Türkiye Temsilcisi Doç Dr. Duygu ERTEN, İtalya Diplomatik Misyonundan Prof. Dr. Angelo Santogastino resepsiyonda bulundular.

Tarkan ile yaptığı Ölürüm Sana Şarkısı ile gündeme gelen, konserleriyle bir Ankara markası olan ROCKA Grubu Solisti ve sözcüsü Halil ÖZİPEK, AÇEV-Ana Çocuk Eğitim Vakfı başkanı Seda YILMAZ, Ankara Şarap Kulübü Emre OMAY, TOSTMASTERS Konuşmalarının unutulmaz ismi Peyman YÜKSEL, Yüksel İnşaat Genel Müdürü Bülent BÜNGÖR, Eskişehir Baro Başkan Adayı Özgün Evren KIRDEMİR, TAI Temsilcisi Jose Saveoure BRU, ANAÇEV Başkanı bir Ankara Sivil Toplum Lideri, Ayla HATIRLI, Ressam Hikmet ÇETİNKAYA, Şükran İstanbullu, Sunucu ve Ressam Çağatay GÖKMEN bizlerleydi.

Koruyucu Aile hekimleri Derneği Başkanı Neşe EROL, ASTALDİ Türkiye Koordinatörü

Mehmet Bilginsoy, POLAT HOLDİNG Koordinatörü Ersin ERTAŞ, Rtn. Flüt Sanatçısı Şefika KUTLUER, Rtn. Eski Sanayi Bakanı Ziya AKTAŞ, Uzat Elini Dayanışma Derneği Başkanı Zekiye ÖZMUT, Türk Amerikan Derneği Genel Sekreteri Neslihan NOYAN bizlerleydi. Resim sanatçıları, Didem DURUKAN McFADDEN, Kamila Nabizada, Lala Naghdaliyeva, Camal Cavadov, Ayşegül BORA, Asena Kadıoğlu, Murat AKÇAOĞLU, Ayşe ARKÜN  , Aykın Gülerer, Aslı KUTLUAY, Funda AÇIKGÖZ, Gültekin SERBEST    Resim Sanatçısı, Ms. Begüm İlçayto Rotary Mor Döneme Merhaba Resepsiyonunda bizlerleydi.

Türkiye’nin en etkin savaş muhabirlerinden olan Devrim GÜRKAN resepsiyonda IHA, Milliyet, Hürriyet, Son Söz, TRT, TGRT, Mag Magazin gibi bir çok basın kuruluşu temsilcileri ile birlikte resepsiyonda yer aldı.

Resepsiyon kapılarını 18.00’den itibaren misafirlerine açtı. Ankara’nın en önemli ulaşım arteri olan Atatürk Bulvarında geçici bir sıkışıklığa neden olan resepsiyon katılımı nedeni ile emniyet ve trafik müdürlüğü tedbir aldılar ve trafiği yönlendirdiler.

Resepsiyon resmi bölümü sunucu Cumhurbaşkanlığı Resmi Sunucusu ve TRT Ana haber Sunucusu Çağatay GÖKMEN’in sahneye çıkması ile başladı. Tüm katılımcıları selamlayan Çağatay GÖKMEN açılış konuşmasını yapması için ev sahibi olan Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü 2018-2019 Dönem Başkanı Rtn. Murat DOĞRU’ya söz verdi. Rtn. Murat DOĞRU ve eşi Nursun konuşma yapmak üzere söz aldılar. Murat DOĞRU yaptığı konuşmasında “Rotary, dünyanın en büyük sı̇vı̇l toplum kuruluşudur. Rotary her yıl, tüm dünyada, 1 Temmuz’da yenı̇ bı̇r dönem ı̇çı̇n yola çıkar. 
Bu yıl, 113 yıldır olduğu gı̇bı̇, 35.000 kulüple, 1.2 mı̇lyon Rotaryenle dünyada yenı̇ bı̇r hı̇zmet yoluna çıkıyoruz. 
Sloganımız “the inspiration – İlham kaynağı olalım”. 
ben ve eşı̇m nursun dı̇yoruz kı̇; ı̇nsanlığa ı̇lham kaynağı olacağımız, “mor döneme merhaba dı̇yen resepsı̇yonumuza” hepı̇nı̇z hoş geldı̇nı̇z... Şerefler verdı̇nı̇z... 
bı̇zlere ı̇talya büyükelçı̇lı̇ğı̇nı̇n kapılarını açan, ı̇talya büyükelçı̇sı̇ H.E.Sn. Luigı̇ Mattıolo’ya ve onun şahsında İtalya cumhurı̇yetı̇ne teşekkür edı̇yoruz.” Diyerek konukları selamladı.

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü 2018-2019 Dönem Başkanı Rtn. Murat DOĞRU, Ankara Bahçelievler Rotary Kulübünün 33 yıldır ülkemizde ve dünyada insanlığa hizmet ettiğini belirtti, Kulübünün, BİR GÖNÜL BAHÇESİ olduğunu, Bu resepisyonu yapma bölge görevini aylar öncesinde aldıklarını, bu görevi kendilerine veren vizyoner Guvernörümüz Rtn. ALTAN Arslan ve değerli eşi NESLİHAN’a defaten teşekkür ettiklerini belirtti. Konuşması dakikalar boyunca alkış alan ev sahibi kulüp başkanı Rtn. Murat DOĞRU ve değerli eşi Nursun sahnede yerlerini Çağatay GÖKMEN’in sunumu ile UR 2430. Bölge 2018-2019 Dönem Guvernörü ALTAN Arslan ve değerli eşi NESLİHANA bıraktı.

Guvernörümüz Rotary’in dünya vizyonunu, bu vizyonun dünyanın en öenemli hastalıklarını yok ettiğini belirtti. Rotary’nin 2430. Bölge lider olan Guvernörümüz, Rotary İnsanlığa hizmet eden en büyük sivil toplum kuruluşudur diyerek sürdürdüğü konuşmasında, bölgemizdeki istatistiklerden bahsetti, bir çok alanda Türkiye ve dünyada ses getiren projelerin Rotary başarısı olduğunu, bu başarıyı kulüplerimizin gerçekleştirdiğini belirtti. Uluslararası Rotary’nin gelecek vizyonunu açtı, çevre konusu ve açlığın önemli bir sorun olduğunu Rotary’in önümüzdeki dönemlerde en fazla bu konu üzerine gideceğini belirtti.

Ükemizde Rotary’in devlet ve sivil toplumla, üniversiteler ve sanat camiası ile ayrı ayrı işbirliği imkanlarının olduğunu belirten Guvernörümüz, bu konuda yapılan sayısız çalışmanın önde gelenlerinden örnekler verdi ve Resepsiyona katılan konuklardan uzun alkışlar aldı. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Guvernörümüz katılımcılara teşekkür etmenin yanında son teşekkürü ev sahibi olan Kulüp, Bahçelievler Rotary Kulübüne ve onun Dönem Başkanı Murat DOĞRU ve eşi Nursun’a ayırdı. Ortaya koyduğu çalışmadan dolayı sonsuz teşekkürlerini ileten Guvernörümüz sahneden inerken Çağatay GÖKMEN’in eşsiz sunuşu ile sahneyi İtalya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi H.E. Mr. Luigi Mattiolo’ya sahneyi bıraktı. H.E. Mr. Luigi Mattiolo NATO Müsteşarlığı, Birleşmiş Milletler temsilciliği ve bir çok ülkede büyükelçilik yapmış deneyimli bir diplomat olarak konuşmasını yaptı.

H.E. Mr. Luigi Mattiolo sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında, Rotary’nin dünyadaki en önemli sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yaptı. Özellikle, BM nezdinde yapılan projelerin büyüklüğünden bahsetti. Rotary’nin bazı projelerine İtalya Cumhuriyeti devletinin 4 Milyon Euro destek olduğunu belirtti. Rotary’nin vizyoner başkanı Mr. Murat DOĞRU ve eşi NURSUN’a, Bölge Guvernörümüz Altan ARSLAN ve NESLİHAN’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti. İtalya Cumhuriyeti olarak çalışmalarımızı desteklediklerini belirtti. İtalya Büyükelçiliği kapılarının biz Rotaryenlere her zaman açık olduğunu belirten büyükelçi, ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu sözlerine ekledi.

Sunucu Çağatay GÖKMEN, İtalya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi H.E. Mr. Luigi Mattiolo’ya Rotary Onur Üyesi Seremonisini başlattı, Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü 2018-2019 Dönem Başkanı Rtn. Murat DOĞRU sayın büyükelçinin onur üyeliği Yönetim Kurulu Kararını okudu. Bu karar ile sayın büyükelçi tüm dünyada 2 yıl süre ile Rotaryen oldu. Kendisine onur üyeliği sertifikasını sahneye davet edilerek gelerek veren Guvernörümüz ALTAN Arslan fotoğraflardan sonra teşekkür etti.

İtalya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi H.E. Mr. Luigi Mattiolo’ya Rotay Çarkı Anısını sınmak üzere, Ankara Bahçelievler Rotary Kulübünün Resepsiyonda yer alan en kıdemli üyesi olan, organizasyon komite başkanı Rtn. Kadri GÜNEŞ’i sahneye  çağıran Çağatay GÖKMEN’in sunuşu sonrasında, Rtn. Kadri GÜNEŞ sahneye geldi ve kısa bir teşekkür sonrasında Rotary Çarkı Anısını kendisine takdim etti. Rtn. Kadri GÜNEŞ, kulübünün 33 yıldır insanlığa hizmet ettiğini söyleyerek,  İtalya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi H.E. Mr. Luigi Mattiolo’yu sık sık toplantılarımızda görmek istediğini belirtti.

Toplantının resmi bölümü bu şekilde sonlandı. Yiyecek ve içki servisi ve Jazz müziği başladı. Bir çok dünya şehrinde konserleri ile bulunmuş “Ceren Temel Project” konserine başladı. Güzel bir Ankara gecesi atmosferini yaşayan konuklar MoR Döneme Başlıyoruz” temasını üzerinde taşıyan mor çiçek ve dönem temasını içeren fotoğraf panosunda mor çiçekler ve ışıklar altında fotoğraf çektirdiler. 

Resepsiyonun tüm teması mor ve lila renkli çiçekler idi. Tüm ağaçlarda İtalya, Türkiye ve Rotary kırlangıç bayrakları aslı idi.

Birleşmiş Milletlerin kuruluşları ve ülkemizin en önde gelen sivil toplum liderleri, iş adamları ve gazeteciler ile birlikte olduk. Bölge görevlilerimiz, başkanlarımız, sivil toplum ve diplomasi arasında bu sabahtan başlayan bir proje sinerjisinin oluşması biz Rotaryenleri çok mutlu etti.

Değerli Rotary ailemiz, Guvernörümüzün, Geçmiş Dönem Guvernörlerimizin, bölge görevlilerimizin, eksiksiz bütün başkanlarımızın bizlere yazdığı teşekkür mesajlarını ömür boyu saklayacağız. Geceye ait güzel sözleriniz ve temennileriniz için çok ama çok teşekkür ederiz. Sizler sayesinde oldu.

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
30.Mayıs.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA