HİZMET YOLUYLA BARIŞ – NEW YORK, BAHÇELİEVLER, LONDON ROTARY KULÜPLERİ TÜRKİYE’YE SIĞINMIŞ SURİYE’Lİ MÜLTECİLERE İNSANİ YARDIM ORTAK PROJESİ

Bahçelievler Rotary Kulübü, Rotary Club of New York Foundation ve Rotary Club of London kulüplerinin ortak projesi olan "Hizmet Yoluyla Barış- Türkiye'ye sığınmış Suriye'li mültecilere yardım" projesinin finali Adana'da gerçekleşti.

 

Dönem Guvernörü Murat ÖZ ve eşi Ela hanım, Hizmet Projelerinden sorumlu Guvernör Yardımcısı Süreyya GÜRGAN ve eşi Demet hanım, Mali işlerden sorumlu Guvernör Yardımcısı Mehmet AYTAN ve eşi Ümit hanım,
Bahçelievler Rotary Kulübü DB Erkan ULUKAN ve Bahçelievler Rotary Kulübü GDB Abdullah KÜREĞİBÜYÜK'ün katıldığı törenle mülteci kamplarında en çok ihtiyaç duyulan bebek maması ve çocuk bezi Adana'da Türk Kızılayı Akdeniz Afet Bölge Yönetimi Merkezinde yetkilere teslim edilmiştir.

 

Projeye, Rotary Club of New York Foundation 7.500,00 US Doları ve Rotary Club of London 7.500,00 US Doları ile nakdi katkıda bulunmuşlardır.
Yardımların tesliminde Kızılay yetkilisi Rahmi Bozkurt, yapılan yardımların en kısa sürede gerekli yerlere ulaştırılacağını belirtmiş Dönem Guvernörümüz Murat Öz ise yürütülen proje ve yapılan yardımla ilgili bilgi verirken, “Burada amaç insanları harekete geçirmek. Biz bu yardımları Türk Kızılay’ına yani emin ellere teslim ettik. Bu gibi projelerin devamlılığı için ilk adımı attık” demiştir.

 

24 Mart itibari ile basında çıkan proje ile ilgili haberler ektedir. Hafta içerisinde Ulusal Basında da projeye yer verileceği ajans tarafından bildirilmiştir.

 

Sevgi ve saygılarımla,
Erkan ULUKAN
Bahçelievler Rotary Kulübü
2012-2013 Dönem Başkanı

 

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
25.Nis.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA