Haluk YÜCEEL 2009 - 2010 Dönem Başkanı

  • 30 AĞUSTOS ALAGÖZ MÜZESİ VE DUA TEPESİ GEZİSİ

   30_Agustos.jpg

   30 Agustos Zafer Bayramı’nın 87. Yıldönümü dolayısıyla Pazar sabahı saat 10:30’da Belpa’da bulusarak önce Alagöz Karargah Müzesi gezdik, ardından Dua Tepesi’ne çıktık. Alagöz Karargah Müzesi Misafir Defteri’ne Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü Üyeleri olarak düştüğümüz not aşağıdadır:

   “Milli Mücadele’nin dönüm noktası olan Sakarya Savaşları’nda Başkumandan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının savaş yönettigi karargâh binasında, büyük bir duygu seli içerisinde o günlerin havasını soluduk. Bize bugünleri kazandıran Büyük Komutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını ve bu uğurda canını seve seve feda eden şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü”devamı...
    
  • 6 - 7 KASIM ATAMIZI ANMA ETKİNLİĞİ:

   07_27.jpg

   Dönem Guvernörümüz Hasan AKDUMAN'in Atatürk Haftası ile ilgili kulübümüze gönderdiği mektup

"Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim." Mustafa Kemal Atatürk

   Atamızın söylediği gibi vatana hizmetini sağlığının önünde tutarak kısacık hayatında hasta ve yok olmaya yüz tutmuş olan imparatorluk küllerinde yeni, modern bir ülke ve millet inşa eden, yaptığı devrimleriyle dünyanın birçok ülkesine ışık olan Cumhuriyetimizin kurucusu, bizlere özgürlüğümüzü ve bağımsızlımızı sağlayan liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71.senesi.


   Türk Rotary’si olarak her yıl düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliği’ne bu yılda Bahçelievler Rotary Kulübü olarak talip olduk. Guvernörümüzünde uygun görmesiyle bu onurlu görev kulübümüze verilmiştir. Bu amaçla, GDB’miz Selçuk Menteş başkanlığında kurulan komitemiz çalışmalarına başlamıştır. Ulu Önderimize yakışan bir organizasyon gerçekleştirmeye çalıştık. Bunu yaparken, geçmiş dönemlerde bu organizasyonu gerçekleştirmiş deneyim sahibi dostlarımızında bilgi birikiminden yararlandık.


   1990-1991 döneminde Rotary’nin yaptığı bir 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliği var ki; hala konuşulur.Bu da 1994-1995 dönemi Guvernörümüz Aydın Pelin’in yönetimi ile gerçekleşen etkinlik. Daha önce deneyimlerinden faydalanmak üzere Selçuk Başkanımla birlikte kendilerini ziyaret ettik. Deneyimlerini bizlerle paylaşan Guvernörümüzden, Selçuk Başkanımla birlikte öylesine etkilendik ki, bu konu hakkındaki bilgi birikimini ve düşüncelerini tüm kulüp üyesi dostlarımız ve saygıdeğer eşlerimizle birlikte tekrar dinleyim istedik. Sağ olsun değerli Guvernörüm bizim ricamızı kırmadı ve 10 Eylük 2009 tarihli toplantımıza muhterem eşi Gültan hanımefendi ile katılarak bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaştı.
devamı...
 • EŞLEŞMİŞ BAĞIŞ PROJESİ KAPSAMINDA KASTAMONU ROTARY KULÜBÜ İLE BERABER KASTAMONU ŞERİFE BACI KADIN HASTALIKLARI VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİNE CİHAZ BAĞIŞI:

  EBP_02.jpg

  Kastamonu Rotary Kulübü ile beraber Kastamonu Çocuk ve Doğum Hastanesi'ne Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde ve Ameliyathanesinde kullanılmak üzere "Eşleşmiş Bağış Projesi" kapsamında aşağıdaki özelliklere sahip iki cihaz bağışı yapılmıştır.

  GDB Ahmet AKYOL, GDB Abdullah KÜREĞİBÜYÜK, GDB Mehmet ERSAN, ve Rtn. Sinan ONAT dostlarımın üstün gayretleriyle, 3 Kıta’nın yani; UR 7870. Bölge DDF’i ve Nashua Rotary Kulübü’nün, UR 2110. Bölge DDF’i ve Augusto Rotary Kulübü’nün, UR 3131 DDF’i ve Bölge kaynakları, UR 2430. Bölge DDF’i ve Kastamonu Rotay Kulübü ile Kulübümüzün katkılarıyla, Kastamonu Şerife Bacı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine eşleşmiş bağış yöntemiyle aldığımız tam 40.000 $ tutarındaki 1 adet ventilatör ve 2 adet tünel fototerapi cihazlarını bağışladık. Artık Kastamonu’da doğan bebeklerin, bu aletlerin eksikliğinden kaynaklanan hayati riskleri olmayacak. Projemiz 17 Haziran 2010 tarihli Kastamonu Bağımsız Günlük Gazetesi ve Kastamonu Nasrullah Gazetesi’nde yer almıştır.

  Tünel Fototerapi Cihazı: Yoğun Bakımda yeni doğan sarılığı nedeniyle yatan ve bazen Kan Değişimi gibi oldukça riskli bir işleme tabi tutulan bebeklerin ileri bir merkeze sevk edilmeden ve cerrahi bir girişime gerek kalmadan tedavi edilmelerini sağlamaktadır.
   
  Ventilatör cihazı: Düşük doğum ağırlığı ile doğan, gelişme geriliği olan riskli ya da solunum sistemi problemleri ile solunum cihazı ile yaşamı mümkün olan bebeklerin tedavisi için kullanılan cihazdır. devamı...
   
 • "OKULLAŞAN CEZAEVİ" PROJESİ:

  Bahçelievler Rotary Kulübümüz ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen, GDB Yaşar KAYNAK ve Rtn. Necil BÜYÜKPAMUKÇU dostlarımın özverili çalışmalarıyla "Okullaşan Cezaevleri" projemiz kapsamında Sincan L2 tipi Cezaevi’nde Kişisel Gelişim Semineri verdik. Ayrıca, Meslek Eğitimi Seminerinde kullanılmak üzere mahkumların ihtiyaçları olan malzemeleri temin ettik. devamı...

   
   
 • Kardeş Kulübümüz olan UR 2110. Bölge İtalya Agusto Rotary Kulübü’nün, Spastik Çocuklara Eğitim Veren Vakfa Özel Teçhizatlı Minibüs Temini Projesine 1.000 € katkıda bulunduk. devamı...
   
 • Dönemimizde tam 24 adet bursiyerimize maddi desteğin yanı sıra, manevi destek olmaya da çalıştık. Onlarla her ay birlikte olmaya, sohbet etmeye özen gösterdik. Bu sohbetlerimizde; bazen onların, bazen ülkemizin sorunlarından, onların geleceklerinden, beklentilerinden, daha çok da Atatürk’ten konuştuk.
   
 • Gençlerimize ve engellilerimize yeni ufuklar açmak üzere; 2 çocuğumuzun engelli ve 5 çocuğumuzun Ryla seminerlerine katılımlarını sağladık.
   
 • Bilkent İlköğretim Okulu'na Atatürk Köşesi yaptık. devamı...


   
 • Rotary Yeşiltepe İlköğretim Okuluna su pınarı temin ettik. Atatürk’ü Anma Etkinliği Kapsamında öğrencilerini Anıtkabir’e götürdük. Ayrıca, öğrencilerin Veda Filminin gösterimine götürülmeleri ile ardından yapacakları Anıtkabir ziyaretlerinin gerçekleşmesinde de Kulüp olarak katkı ve destek verdik.
   
 • GDB Namık KODAMAN, Rtn. Murat İŞÇİ dostlarım sayesinde Rtn. Ender KARTAL ve Rtn. Çağrı ARTUNER dostlarımızı kazandık.
   
 • Kulüpçe, Haiti’deki depremzedelerin yaralarına merhem olmaya çalıştık.
   
 • Meslek Ödülümüzü Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK’a verdik. 

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
30.Mayıs.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA