BÖLGE KONFERANSI

Rotary bölge konferansına katılmayan çok sayıda Rota ryen vardır. Oysaki Rotary üyeliğinin en keyifli ve en kazançlı etkinliğini yaşama fırsatını kaçırmışlardır.
 
Bölge konferansları, sadece kulüp yöneticileri ve komite üyeleri için değil, tüm kulüp üyeleri ve eşleri içindir. Bölge konferansının amacı dostluğu geliştirmek, eğlenmek, etkileyici konuşmacıları dinlemek ve Rotary üyeliğini anlamlı hale getirecek hoş tartışmalar yapmaktır.
 
Bölge konferansına katılan her kişi, edindiği yeni deneyimler, bakış açıları ve konferansta oluşturulan dostlukları ile kendini daha güçlü hisseder. Konferansa bir defa katılan her yıl tekrar tekrar katılmayı keyifli bir alışkanlık haline getirir.
 
Sayıları 500 kadar olan Rotary bölgelerinin her biri yılda bir defa konferans tertipler. Bu konferanslar o denli önemlidir ki, Rotary lnternational'ın başkanı her konferansta üyelere bir konuşmacı kişisel temsilci gönderir. Programda her zaman bir kaç önemli eğlence etkinliği, ilginç tartışma konuları ve etkileyici programlar bulunur.
 
Bir bölge konferansına katılmanın beklenmeyen bir yararı da Rotary üyelerinin rahat bir ortamda birbirleri ile kuracakları yeni dostluklardır. Bölge konferanslarında yapılan sohbetlerden sonsuza uzanan yeni dostluklar gelişir.