BÖLGE ASAMBLESİ

Rotary başkanlığının her yıl yenilenmesi nedeniyle her yıl bu görevi üstlenecek 27.000 kulüp başkanı görevlerini yürütebilecek bilgiyi edinmeleri gerekir. Dünyadaki 500 Rotary bölgesinin liderlik konusunda eğitilmesi işte bu yıllık bölge asamblelelerinde olur.

Bölge asamblesi yönlendirme, yüreklendirme, Rotary bilgisi ve yeni fikirler sağlayarak kulüp görevlileri, yönetim kurulu üyeleri ve komite başkanlarına yön verir. Bazı çok deneyimli bölge liderleri Rotary yönetimi ve hizmet projelerinin her kademesi hakkında bilgi görüşlerini anlatırlar. Asamblede tüm katılanlar değerli yeni fikirler edinerek kulüplerini daha etkin ve ilginç duruma getirmek donanımına sahip olurlar. Genellikle 8 veya 10 kadar delege her kulüptan gelerek bu eğitim toplantı larına katılırlar. bölge Asamblesinin bir önemli yönü de program içeriğinin gelecek bölge guvernörü tarafından gözden geçirilmesi ile yeni Rotary international başkanının düşüncelerinin görüşülmesidir.

Bölgesel amaç ve hedefler bu toplantılarda tanımlanır, planlar görüşülür ve gerçekleştirmek için yeni gelişimler konuşulur.

Her Rotary kulübünün başarısı bu yıllık bölge asamblesinde kulübün tüm olarak temsili ile mümkün olur. 

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
25.Nis.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA