AFET YARDIMLARI PROGRAMI

Dünyanın herhangi bir bölgesi bir tabii afete maruz kaldığında, çok mümkündür ki, saatler içinde, ümitsiz afetzedelerin acılarını dindirebilmek için, Rotary Yardım Programı çalışmaya başlar. Muhtemelen 5.000.00.-USD'a kadar mütevazi bir yardım, R.l. Başkanı tarafından derhal, hortumlar, depremler, su taşkınları, yangınlar ve diğer felaketler neticesinde evsiz kalmış insanlara ulaştırılır.

İlk bağ ışı takiben, sekreterlik geleneksel olarak tüm dünyadaki Rotaryen'lerin, parasal, malzeme, giyecek, yiyecek, ev araç ve gereçleri gibi bağışlarda bulunabilecekleri, yardım çağrısını yapar. Afet bölgesindeki Rotary bölge ve kulüplerine ilave yardımların ulaştırılması genellikle bir kaç ay devam eder.

Rotary Vakfı mütevelli heyeti tarafından, felaket anında küçük bağışların derhal yapılabilmesinin mümkün olması için, bir "Rotary Afet Yardım Fonu Kurulmuştur". R.l. Başkanı, doğrudan felaket bölgesindeki bölge guvernörü aracılığı ile çalışarak, yiyecek, battaniye, çadır ve ilk yardım malzemesi gibi acil ihtiyaçların karşılanabilmesi için harekete geçer.

Afet Yardım Fonu, dünyada iyi niyet ve anlayışı tesis edebilmesi için Rotary Vakfına armağan edilmiş çok değerli oluşumlardan biridir

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
25.Nis.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA