KULÜBÜMÜZÜN 1630. DÖNEMİMİZİN 40. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1630. Dönemimizin 40. Toplantısını 18 Nisan 2019 tarihinde Holiday Inn Otelinde gerçekleştirdik. %82 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreter vekilimiz Rtn.Gence ERDAĞI’ya kulüp devam oranı, mutlu günler ve diğer duyurular konusunda söz verdi. Kulüp Genel Sekreter Vekilimiz Rtn.Gence ERDAĞI’nın sunumu sonrasında, başkanımız kendisine teşekkür ederken, göğe selam bölümüne geçti ve GDB Vural AKMAN hakkında konuşma yapması için GDB Rtn.İrfan KANDEMİR’e söz verdi. İrfan başkanımızın güzel konuşmasından sonra toplantımızın onur konuğu ve konuşmacısı Uçak Bakım Uzmanı Orhan BELEN’e konuşması için söz verdi.

Orhan belen görseller eşliğinde havacılık konularına genel bir giriş yaptı ve özellikle Boeing 737 Max sorunları üzerinde detaylı ve şaşırtıcı bilgiler verdi. Bu bilgiler ışığında dostlarımız konuşmacımıza sorular sordular ve doyurucu yanıtlar aldılar.

Başkanımız, kulüp projelerimizde gerçekleşen ilerlemelerden bahsetti ilk planda Bilişim Projeleri Komite Başkanımız, Rtn.Melih AŞICI’ya “Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı” projemizin Eğitmenler Eğitiminin gelişmelerinden bilgiler iletti. 3 Nisan’da İngiltere Büyükelçiliği’nde yaptığımız şarap tadımı gecemizden rakamlar verdi. Ardından Çankaya Sosyal Kalkınma Projemizde gerçekleşen ilerlemelerden bahseden başkanımız, Komite Başkanımız, Rtn.Engin ÜNAL’a gelişmeleri sunması  için söz verdi. Komite Başkanımız, Rtn.Engin ÜNAL, projedeki olumlu gelişmeleri, ihale sürecinden, montaja kadar detaylı olarak genel kurulumuzla paylaştı. Kendisine sunum esnasında projenin mimarı olan GDB Rtn.Necil BÜYÜKPAMUKÇU’da destek oldu ve bilgilendirme yaptı. Toplantıda yer alan tüm dostlarımız, projemizdeki başarılı gelişmelerden dolayı başkanımızın şahsında yönetimimize ve Komite Başkanımız, Rtn.Engin ÜNAL’a özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Ardından toplantımızın kapanışına geçildi. Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı. Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.