KULÜBÜMÜZÜN 1595. DÖNEMİMİZİN 9. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1595. Dönemimizin 9. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. Toplantımızda Onur Konuğumuz ve konuşmacımız ekonomist ve eski Vakıflar Bankası Genel Müdür Yardımcısı, Ankara Başkent Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Rtn. Atıf MEYDAN’dı.

16 kişilik bir katılımla %60 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimize vekalet eden Rtn. MMert ÖZMUT’a kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda söz verdi. Kulüp Genel Sekreter Vekilimiz Rtn. Mert ÖZMUT’un sunumu sonrasında, başkanımız Murat DOĞRU, Onur Konuğumuz ve konuşmacımız Ankara Başkent Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Rtn. Atıf MEYDAN’a “Yaşamımız ve Rakamlar” konulu sunumu için söz verdi. Konuşmacımız söz almadan hemen önce Kulüp Genel Sekreter Vekilimiz Rtn. Mert ÖZMUT kendisinin kısaltılmış ve özetlenmiş özgeçmişini kürsüden okudu. Konuşmacımızın sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Kulübümüzün bu dönem ODTÜ Uzay bilimleri ve Havacılık Bölümünden başarı ile mezun olan ve sektöründe önemli bir işte çalışan Ceren Cansu ESMEK’e kulübümüze hitap etmesi için söz verdi. Ceren Cansu ESMEK bursiyer olduğu dönemde kulübümüzün kendisine yapmış olduğu destek nedeni ile tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederken özellikle o dönemde Eğitim Desteği Alt Komitesi Başkanlığı’nı yapmış olan dönem başkanımız Rtn. Murat DOĞRU’ya ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Başkanımız Murat DOĞRU, Rotaract Kulüp Başkanımız Emin KARA’ya 22 Eylül Bölge Rotaract Toplantısı organizasyonu için söz verdi. Başkanımız Emin KARA bu önemli projesini Limak Otelde gerçekleştireceklerini ifade ederken kulübümüze sunum yaptı. Ardınan başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, 23 Eylül’de Rotary, Rotaract ve Interact Kulüplerimiz olarak Rotary Gençlik Ayı temamıza da uygun olacak şekilde ortak proje yapacağımızı ifade etti.

1.Eymir Gölü Doğa Yürüyüşü ve Çevre Temizliği Projemizin ODTÜ, Eymir Gölü TRT Girişinde saat 10.00’da başlayacağını, tüm göl çevresinde çevre yürüyüşü yaparken çevre temizliği de yapılacağını, tüm katılımcıların saat 12.00’de servislerle gelerek Kayıkhane Restoran’da buluşulacağını, 3 kişilik bir grup olarak Samsun Karadeniz Su Sporları Kulübü Dalgıçlarının su altı temizliği yapacaklarını, su altından çıkan çevre kirliliği basın eşliğinde sergilenecek ve çevre bilincine dikkat çekileceğini anlattı.

Augusta Kulübümüzden bir delegasyonun Ankara ve İzmir’i ziyaret için hazırlandığını belirterek, bu konunun mimarı olan GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK’e defaten teşekkür etti.

14-16/17 Eylül 2018 tarihlerinde Şebinkarahisar’a Yaşar başkanın çiftliğine düzenlenecek olan gezi için GDB. Rtn. Erkan ULUKAN’a teşekkür etti.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 10 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Atatürk’ten bir söz ile kapattı.

“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk edilemez.” Mustafa Kemal ATATÜRK

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı.

Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.